Maar Grasshoppers en Loon Lions moeten nog een wedstrijd inhalen tegen Royal Eagles, waarvan de wedstrijd tussen Royal Eagles en Lions gepland staat op volgende week woensdag.
Dat is nadat alle andere teams al uitgespeeld zijn en beide teams dus weten wat ze moeten doen. Voorzitter Tim Toornstra: ,,Onvoorstelbaar dat de bond dit voorstelt. Beide ploegen hadden allang deze achterstallige wedstrijd moeten en kunnen inhalen.’’
De Helderse coach Anna Vicenzetto ’snapt hier niks van’. ,,In iedere competitie moeten de beslissende wedstrijden tegelijk worden gespeeld. Op dezelfde dag en eigenlijk ook op dezelfde tijd. Bij ons in Italië geldt dat zelfs voor de laatste twee speelronden.’’
Het Landsmeerse Lions, zaterdag de tegenstander van BV Den Helder, maakte in november niet de reis naar Apeldoorn om tegen Royal Eagles te spelen.
Overigens vertrok het tweede team van Lions wel naar Delft om daar met een aantal basketbalsters uit de hoofdmacht te spelen, Belangrijke speelsters als Fieke Ligthart en Tanya Bröring waren toen namelijk geblesseerd.
Ondertussen is bij Royal Eagles international Marlou de Kleijn vertrokken en heeft Lions zich versterkt met Janine Guyt en is Tessel van Dongen hersteld van haar blessure, zodat de inhaalwedstrijd tussen Royal Eagles en Lions in totaal verschillende opstellingen wordt gespeeld dan in november het geval zou zijn.
Vicenzetto: ,,Dat maakt het nog eens extra vervelend. De Final Four begint op vrijdag 19 januari en pas op woensdagavond 17 januari weet je wie je tegenstander is. Dat kan toch niet de bedoeling zijn.’’
Andy van den Berg, wedstrijdleider van BV Den Helder, wil ook zo snel mogelijk weten hoe er verder gespeeld moet worden: ,,In het weekeinde van 26 januari beginnen de Elite A en B alweer, terwijl daar al de wedstrijden nog voor ingepland moeten worden. Dat heeft zijn tijd nodig en we moeten dit seizoen ook rekening met Den Helder Suns houden. Ik vraag al weken aan de NBB om een code, die ze volgens hen niet kunnen geven en nu wordt het nog verder uitgesteld. Een onwerkbare situatie wordt het zo.’’